Türkiye'nin en büyük Nöbetçi noter platformu
+0
KAYITLI NOTER

16 17 Ekim Noterler Çalışıyor Mu? Hafta Sonu Noterler Çalışıyor Mu?

 

İstanbul, Ankara ve İzmir gibi büyük şehirlerde noter çalışıyor mu? Nöbetçi noter var mı? Hafta sonları noterler açık mı?

 

Pandemi ortamı birçok sektörde çalışma saatlerinde değişikliğe sebebiyet verdi. Hemen her kurum ve firma hizmet saatlerini daha esnek hale getirerek çalışmaya başladı.

Peki noterler ne alemde? Mesai saatlerinde çalışıyorlar mı? Hafta sonları nöbetçi noter uygulaması devam ediyor mu? Pandemi sebebiyle noter çalışma saatlerinde değişiklik oldu mu?

 

Ayrıntıları yazımızda belirtmeye çalıştık.

16 17 Ekim’de Cuma ve Cumartesi Günü Noterler Çalışıyor mu? İstanbul, Ankara ve İzmir’de Nöbetçi Noter Var mı?

 

Pandemi sebebiyle mart ayından bu yana nöbetçi noter uygulamasına ara verildi. Noterler birliği tarafından pandemi öncesinde her hafta nöbetçi noterler internet sitesi aracılığıyla ilan ediliyordu. Ancak salgın sonrası ikinci bir karara kadar ara verilen nöbetçi noter uygulaması hala başlamadı.
Yani alınan kararda bir değişiklik yok. Ancak noterler hafta içleri normal mesailerine devam ediyorlar. 

Salgın tehlikesi sebebiyle hem çalışanların hem de vatandaşların sağlıklarını tehlikeye atmamak adına ara verilen nöbetçi noter uygulaması için henüz yeni bir karar açıklanmamışken hafta sonları noter işlemi olan vatandaşların pazartesi gününü beklemeleri gerekecek.

 Vatandaşlar 19 Ekim Pazartesi gününden itibaren noterlerde işlemlerini yapmaya devam edebilecek. Ancak hafta sonları noterler açık olmayacak.

 

Copyright 2020 Tüm hakları saklıdır
izinsiz kopyalanması ve kullanılması yasaktır